🔥 تکنولوژی 🔥

چطور با دوربین آیفون خود عکس های بهتری بگیریم؟

 

برنامه دوربین پیش فرض آیفون یک چیز نسبتا ساده است. برای بیشتر افراد مدت زیادی است که یک چیز مفید بوده است، اما هنوز ویژگی های پنهانی، حقه ها و فنون عکاسی بسیاری در دوربین آیفون برای فهمیدن وجود دارد، چه یک مدل قدیمی داشته باشید، چه مدل های پیشرفته تر سری 11 آیفون

تمام این نکات و فنون عکاسی گوشی های هوشمند می‌توانند بر روی برنامه دوربین اصلی آیفون اجرا شوند، بنابراین نیازی به نصب کردن برنامه ای جدید و گران قیمت یا یادگیری یک واسطه جدید نیست. اگر ما بتوانیم یک چیز را به شما آموزش دهیم: آن چیزی نیست جز تنظیمات دوربین شما!

اپلیکیشن خرید بسته اینترنت

تنظیمات خود را ذخیره کنید.

به خودی خود، این کار به عکاسی بهتر کمک نخواهد کرد، اما با ذخیره کردن تنظیمات خود، ممکن است برای گرفتن عکس های فوری و شکار لحظه ای مجهز تر باشید. این گزینه در تنظیمات اصلی برنامه می‌باشد.

بروید به setting>camera>preserve setting

شما می‌توانید هر دو حالت camera mode و creative controls را ذخیره کنید.

این به این معناست که هر بار که شما برنامه را باز می‌کنید، تنظیمات دوربین بر روی آخرین تنظیماتی که شما آخرین بار از آن استفاده کرده اید باقی می‌ماند، و به حالت اولیه و عکس استاندارد برنمی‌گردد. اگر اغلب از تنظیمات خاصی برای عکاسی استفاده می‌کنید و دلتان نمی‌خواهد هر بار دوباره آن تنظیمات را انجام دهید، ذخیره کردن تنظیمات بهترین روش برای شماست.

عکس از دریاچه

نوردهی طولانی در عکس های زنده در مسیرهای آب و یا مسیر عبور و مرور و ترافیک می‌تواند باعث ایجاد نتایج گیرا و هیجان انگیزی شود.

عکس های زنده را امتحان کنید.

عکس های زنده به مدت چندین نسل یکی از ویژگی های دوربین آیفون بوده است، اما بسیاری از مردم به این موضوع پی نمی‌برند که می‌توانند کارهای بسیار بیشتری با آن انجام دهند. زمانی که یک عکس زنده گرفتید (مطمئن شوید که گزینه بر روی صفحه نمایش دوربین روشن شده است)، صفحه نمایش را به بالا بکشید، حالا چندین گزینه می‌بینید که می‌توانید از آنها برای عکستان استفاده کنید.

سعی کنید عکس گرفتن از آب های جاری و متحرک را امتحان کنید. اینها حقه ها و نکاتی هستند که می‌توانید بر روی مدل های قدیمی هم به کار ببرید، نه فقط برای آیفون سری 11.

ثبت عکس خارج از کادر

یکی از هوشمندانه ترین ویژگی های آیفون 11 و آیفون 11 پرو این است که شما قادر به استفاده از 3 لنز متفاوت به روش هایی مفید و کارساز هستید.

یک مثال، ثبت جزئیات خارج از چارچوب کادری است که شما در حال عکاسی از آن هستید، که بعدها می‌توانید از آن برای اهداف دیگر استفاده کنید.

برای این کار، شما باید این تنظیمات را یک بار دیگر از برنامه تنظیمات اصلی اجرا کنید.

بروید به setting>camera>composition

حالا هربار که با یک لنز استاندارد و یا لنز تله فوتو (فقط برای آیفون 11 پرو) عکس می‌گیرید، جزئیات بیرون از کادر هم ذخیره خواهد شد. در پخش آن، شما می‌توانید از این جزئیات و اطلاعات برای ویرایش های مفیدی چون، چرخش، برش دادن و تغییر چشم انداز و منظره استفاده کنید.

شما حتی می‌توانید این کار را با ویدیو هم انجام دهید، که ممکن است برای سازندگان فیلم و ولاگرها مفید واقع شود.

اگر نگران این هستید که این اطلاعات اضافی جای بیشتری در آیفونتون بگیرد، باید بگویم که نگران نباشید اگر بعد از 30 روز مورد استفاده قرار نگیرد به طور خودکار حذف خواهد شد.

بهترین عکس را انتخاب کنید.

مزیت دیگر 3 لنز متفاوت این است که ببینید چه چیزی در بیرون کادر حرکت می‌کند، حتی اگر ثبت داده ها را خاموش کنید و ضبط نکنید، ممکن است متوجه شوید که در برنامه دوربین اصلی، در بالا و پایین برنامه (یا چپ و راست، اگر تلفن را افقی نگه دارید) چیزهایی را که در خارج از کادر حرکت می‌کنند را نمایش دهد.

از این اطلاعات به نفع خود استفاده کنید زمانی که کسی می‌خواهد وارد کادر شود، یا زمانی که کسی می‌خواهد آن را ترک کند کلیک کنید، و عکستان را در بهترین زمان ممکن بگیرید.

a dog

برای ایجاد فضایی مناسب تر برای عکاسی از حیوانات خانگیتان، در حالت پرتره روی آیکون “2x” کلیک کنید.

کار با حالت پرتره

حالت پرتره آیفون یک ویژگی جدید نیست، اما اپل زمانی که آیفون سری 11 را معرفی کرد، گفت که الگوریتم های خود را برای کار کردن بهتر بر روی افراد و اشخاص غیر انسانی به روز رسانی می‌کند.

اصلی ترین مبحث غیرانسانی که ما به آن علاقه مند هستیم، حیوانات خانگی است، و دستگاه آیفون 11 به طور کامل برای عکاسی از سگ یا گربه شما آماده است.

اگر شما آیفون 11 پرو دارید، ارزشش را دارد که در حالت پرتره بر روی آیکون “2x” که در قسمت پایین و سمت چپ صفحه نمایش وجود دارد کلیک کنید.

این کار دوربین را در حالت “1x” قرار می‌دهد و به شما کمک می‌کند تا محیط بهتری برای عکاسی از حیوانات خانگی خود ایجاد کنید، یا حتی برای دوستان و آشنایانتان.

حالت شب را کنترل کنید.

حالتی خاص برای عکاسی در شرایط نوری پایین برای سری 11 آیفون معرفی شد. زمانی که آیفون تشخیص می‌دهد که نور زیادی در محیط وجود ندارد، حالت شب به طور خودکار روشن خواهد شد. این حالت با ثبت یک سری از نوردهی های کوتاه و ادغام آنها با یکدیگر برای عکاسی با نوردهی طولانی تر و بیشتر کار کند.

اگر دارید از صحنه ای عکاسی می‌کنید که در آن اجسام و افراد حرکت می‌کنند، نتیجه کار عجیب از آب در می‌آید. برای خاموش کردن آن، برنامه اصلی در صفحه نمایش را به سمت بالا بکشید و بر روی آیکونی که شبیه ماه است کلیک کنید حالا می‌توانید با کشیدن آن به سمت چپ تا انتها، آن را خاموش کنید.

همچنین در زمان هایی که می‌خواهید نوردهی را کمی طولانی تر کنید، برای مثال اگر یک سطح ثابت (یا یک سه پایه) برای آیفون خود دارید. با استفاده از همان روش مشابه آن را به سمت چپ حرکت دهید تا یک زمان نوردهی طولانی تر را انتخاب کنید تا 30 ثانیه تا بهترین جزئیات ممکن را در شرایط تاریک بدست آورید.

cloud

به سراغ فیلترهای درجه یک بروید

بسیاری از مردم فیلترهای دیجیتال را با برنامه هایی همچون اینستاگرام برای عکس های خود به کار می‌برند. اما اصلا نیازی نیست شما سراغ برنامه های مختلف برای پیداکردن فیلتر بگردید. ما به طور خاص علاقه داریم که از گزینه های مونوکروم استفاده کنیم، که به تصاویر شما یک حس بی انتها و زیبا می‌بخشد.

نسبت های جدید را کشف کنید.

به طور پیش فرض، برنامه دوربین آیفون 4:3 عکاسی می‌کند، اما شما می‌توانید در نسبت ها و اندازه های دیگر نیز عکاسی کنید.

شما همیشه می‌توانستید با اندازه 1:1 عکاسی کنید، نسبت اصلی و اوریجینال اینستاگرام، ولی برای سری 11 آیفون، نسبت جدید 16:9 نیز اضافه شد.

این نسبت به عکس های شما یک احساس سینمایی می‌دهد، همچنین می‌توانید از اندازه 16:9 برای عکاسی از مناظر عالی و برای عکاسی از صحنه های عریض تر هم استفاده کنید.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن