🔥 تکنولوژی 🔥

جلوگیری از دانلود خودکار در واتساپ / 25 فروردین 1400

تصاویر در واتساپ به صورت خودکار دانلود می شوند؟ بیایید با هم این مشکل را حل کنیم

وقت آن است که برای عکس ها و فیلم هایی که بدون اجازه و به صورت خودکار در گالری تلفن همراه شما ذخیره می شوند کاری کنید…

لوگو واستاپ

واتساپ WhatsApp یکی از محبوب ترین برنامه پیام رسان کاملا رمز گذاری شده در کل دنیا می باشد، به این معنی که افراد دیگر نمی توانند درباره ی آنچه که شما می گویید جاسوسی کنند، اما این موضوع نسبت به دیگر داده های واتساپ صدق نمی کند.

تا کنون بزرگترین عامل مصرف دیتای WhatsApp عکس ها، فیلم ها و گیف ها هستند، که می تواند به سرعت فضای ذخیره سازی تلفن شما را پر کند. که اصطلاحا به آن data-hogging می گویند

اینترنت رایگان

علاوه بر اینکه حافظه تلفن شما را پر می کند، عکسهایی که در camera roll شما ذخیره می شوند می توانند به یک کابوس شبانه تبدیل شوند؛ اگر که در کنار دوستان یا خانواده خود عکسها را اسکرول می کنید قطعا نمی خواهید هیچ کسی در تلفن همراه شما چیز نامناسبی را ببیند.

WhatsApp به طور خودکار عکس ها و فیلم های جدیدی را که برای شما ارسال می شود را دانلود download می کند. تمامی این موارد در تلفن شما ذخیره می شوند، تنها این نیست ممکن است در camera roll نیز ذخیره شوند. نسخه به روز شده WhatsApp اکنون به شما امکان کنترل بیشتر بر روی آنچه در تلفن شما ذخیره می شود را می دهد.

همه چیز را پاک کنید

 

نخست، شما می خواهید با پاک کردن شروع کنید. برخی از طولانی ترین و فعال ترین چت های WhatsApp شما به احتمال زیاد قسمت قابل توجهی از فضای ذخیره سازی دستگاه شما را پر می کنند. WhatsApp برخی از ابزارهای جدید مدیریت ذخیره سازی را برای کمک به شما معرفی کرده است.

مدیریت ذخیره سازی ممکن است خیلی محبوب و خاص نباشد، اما می تواند به بهبود عملکرد گوشی شما خیلی کمک کند.

در WhatsApp، به «تنظیمات» (در منویی که با سه نقطه در سمت راست بالای WhatsApp نشان داده شده است) بروید ، سپس «ذخیره سازی و داده ها Storage and data» را بزنید و در آخر «مدیریت فضای ذخیره سازی Manage storage» را کلیک کنید.

این صفحه لیستی از مکالمات شما و میزان ذخیره سازی هر یک از آنها را نشان می دهد. روی یکی از مخاطبین خود و یا گروه ضربه بزنید و خواهید دید که چند پیام، عکس، لوکیشن، گیف، فیلم، فایل ها و پیام های صوتی و همچنین چند مخاطب ذخیره شده است.

می توانید با انتخاب گزینه option روی صفحه free up space فضا سازی را انجام دهید، کافی است هر کدام را که می خواهید حذف کنید را انتخاب کنید.

اگرچه این روش می تواند به بزرگترین  مشکل  ذخیره سازی کمک کند، اما حذف همه عکس ها از یک چت باعث از دست رفتن برخی از عکس هایی می شود که می خواهید نگه دارید؛ جدیدترین ابزار ذخیره سازی WhatsApp، که از ابتدای ماه نوامبر در دسترس همه است، به افراد این فرصت را می دهد که دقیق تر کنترل کنند.

صفحه “مدیریت فضای ذخیره سازی یا Manage storage ” را دوباره طراحی کرده اند تا نشان دهند که چه مقدار از تلفن شما توسط داده های ذخیره شده در WhatsApp مصرف می شود. به این معنی که قابلیت جدید واتساپ به این شکل است که در قسمت Manage storage می توانیم دیتا های ذخیره شده توسط واتساپ را ببینیم.  همچنین عکس ها و فیلم هایی را که چندین بار به شما ارسال شده اند و فایل هایی که با حجم بالا می باشد را برای شما پررنگ یا highlight  می کند.

دو بخش جدید “فایل هایی که بار ها و بارها ارسال شده” و ” فایل هایی که بزرگتر از 5 مگابایت“است اضافه شد – در نمای گالری در دسترس شما قرار می گیرد که می توانید فایلها را به صورت دسته ای حذف کنید. روی همه فایل هایی که می خواهید حذف کنید ضربه بزنید و گزینه حذف delete icon را بزنید. همچنین گزینه ای برای انتخاب همه و انتقال فوری آنها به سطل زباله وجود دارد.

آموزش جلوگیری از ذخیره تصاویر در واتساپ

 

به طور پیش فرض، در Android و هم در iOS، به طور خودکار تصاویر در تلفن شما دانلود و ذخیره می شود. این پلتفرم به این صورت در نظر گرفته شده است که بتوانید “دسترسی سریع به جدیدترین عکس ها” را برایتان فراهم کند. اما این به تنهایی می تواند برای شما یک چالش باشد، به ویژه هنگامی که نمی خواهید هر چیزی که در واتساپ مشاهده می کنید در تلفن همراه شما ذخیره شود.

این تنظیمات قابل تغییر می باشد. به «تنظیمات Settings » و سپس «چت ها Chats» بروید. سپس سیستم Android با خاموش کردن “قابلیت مشاهده رسانه Media visibility “، ذخیره عکس ها و فیلم های دانلود شده جدید در گالری تلفن شما متوقف می شود، در سیستم iOS که از همان طریق فهرست چت ها chats menu می باشد، با انتخاب گزینه “Save to camera roll”  می توانید آن را خاموش کنید.

دانلود خودکار را متوقف کنید

اکنون که تصاویر و فیلم ها در camera roll شما نمایش داده نمی شوند، یک راه دیگر وجود دارد تا آنچه را که دریافت می کنید را محدودتر کند. شما می توانید تعیین کنید که آیا فایل ها به طور خودکار در تلفن شما دانلود شوند یا اینکه می خواهید فایل ها را به صورت دستی دانلود کنید، یعنی هر زمانی که می خواهید فایل ها را دانلود و باز کنید.

WhatsApp چند گزینه برای  تنظیمات دانلود دارد – آنها را در منوی “استفاده از داده و فضای ذخیره سازی Data and storage usage” پیدا می کنید. گزینه ها به طور کلی در هر دو سیستم عامل Android و iOS یکسان هستند. در سیستم عامل اندروید همچنین این آپشن موجود می باشد که حتی در زمان رومینگ نیز دانلود خودکار را محدود کند.

WhatsApp به طور پیش فرض هنگامی که داده تلفن همراه  روشن است  و یا هنگامی که به شبکه Wi-Fi متصل باشد، تصاویر را دانلود می کند. تغییر این گزینه ها به گزینه (never هرگز) و یا تنها دانلود زمانی که wi-fi روشن است می تواند برخی از داده هایی که برای شما ارسال می شود ذخیره شود اما با تغییر این گزینه باید روی هر عکس و فیلم برای دانلود شدن کلیک کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن