🔥 رایتل 🔥

ترابرد سیم کارت رایتل

آموزش ترابرد سیم کارت رایتل

رایتل در سال 1386 تاسیس شد. رایتل به عنوان سومین اپراتور فعال کشور تمام سعی خود را انجام داده است  تا مشترکان خود را در افزایش بهره وری و رضایمتندی بیشتر مردم ایران گردد.

ترابرد پذیری چیست؟

ترابرد پذیری شماره تلفن همراه این امکان را به مشترکین تلفن همراه خود در کشور می دهد تا بتوانند بدون تغییر شماره تلفن همراه خود اپراتور تلفن همراه خود را تغییر دهند. بیشتر از 80 کشور در دنیا این امکان را برای مشترکین تلفن همراه خودشان در نظر گرفته اند. شما عزیزان می توانید با استفاده از این قابلیت ترابرد پذیری بدون نگرانی تعویض شماره تلفن همراه خود به راحتی اپراتور خودتان را به رایتل تغییر دهید. و از خدمات و تعرفه های مناسب رایتل بهرمند شوید.

برای تغییر اپراتورتان به رایتل کافی است یکی از دو مراحل زیر را انجام دهید.

ترابرد ب رایتل به 2 روش زیر انجام می شود:

1.روش حضوری

می توانید با مراجعه کردن به فروشگاه های رایتلی یا نمایندگی های رایتل ترابرد سیم کارت خودتان را به رایتل انجام دهید. اطلاعات درخواستی و کد otp  که خط تلفن همراهشم ارسال شده است را جهت احراز هویت و تایید شروع فرآیند ترابرد به کارشناسان فروشگاه یا نمایندگان رایتل نشان دهید. سیم کارت غیر فعال را از کارشناسان فروشگاه یا نمایندگانرایتل دریافت کنید (پرداخت صورت حساب به روز برای مشترکین دایمی در مدت تعیین شده) بعد از پیگیری و تایید توسط نمایندگان رایتل فعال سازی سیم کارت شما با موفقیت انجام می شود و شما به خانواده بزرگ رایتل می پیوندید.

 

2.روش آنلاین

با مراجعه کردن به سایت رایتل ب نشانی https://www.rightel.ir/mnp  می توانید درخواست خودتان را جهت ترابرد ثبت کنید. شناسه ترابرد خود را دریافت کنید. در صورت احراز شرایط لازم برای ترابرد، لازم به ذکر است که شماره مورد نظر را تا اتمام فرآیند ترابرد نگهداری کنید. بعد از انجام دادن دو مرحله قبل صورت حساب بروز خود را پرداخت کنید (برای مشترکین دائمی در مدت تعیین شده) در صورت انجام دادن مراحل قبل مامور پست برای شما سیم کارت غیر فعال را درب منزل می آورد وشما با دادن کپی کارت ملی خودتان به مامور پست پیامکی برای خط شما ارسال می شود (دریافت پیامک موفقیت آمیز بودن ترابرد بر روی سیم کارت قبلی و اعلام آمادگی برای تعویض سیم کارت جدید اگر تمامی مراحل را به درستی انجام دهید سیم کارت رایتلی جدید شما فعال می شود و شما یک رایتلی می شوید.

نکات مهم:

بعد از اینکه درخواست ترابرد را فرستادید، ممکن است در مراحل مختلف بنا به هر دلایلی در خواست شما پذیرفته نشود، شما می توانید با مراجعه به قسمت پیگیری ترابرد، جهت رفع آن و اقدام به ثبت نام مجدد مشکل خود را پیگیری کنید.

حضور شخص شما برای تحویل بسته سیم کارت توسط مامور پست و ارایه اصل کارت ملی یا کپی کارت ملی خود و تحویل یک نسخه کپی از آن الزامی است.

امکان ترابرد برای اتباع غیر ایرانی در شبکه هیچ کدام از اپراتور ها وجود نخواهد داشت لازم به ذکر است که آن دسته از مشترکین رایتل که تابعیت کشور های دیگر را دارند و به دیگر اپراتور ها ترابرد کرده اند می توانند از صفحه بازگشت به رایتل، برای ترابرد مجدد به رایتل اقدام کنند.

برای ترابرد به شبکه رایتل (در هیچ کدام از مراحل ) از شما مشترکین عزیز هزینه ای دریافت نمی شود .ترابرد به رایتل رایگان است.

بعد از تکمیل فرم برای درخواست ترابرد، پیامکی برای شما از نمایندگی رایتل فرستاده می شود که زمان و نحوه دریافت سیم کارت جدید را به شما اطلاع رسانی می کند.

مراحل زیر را جهت اطلاعات بیشتر (درباره ترابد به رایتل ) دنبال کنید.

1.برای ثبت نام ترابرد پذیری می توانید با مراجعه کردن به سایت رایتل ب نشانی https://www.rightel.ir/mnp  ثبت نام خود را انجام دهید.

2. برای ثبت نام  می توانید در قسمت ثبت نام ترابرد پذیری کلیک کنید، شماره تلفن همراه خود در کادر اول وارد کنید اپراتور مبدا خود را مشخص کنید، نوع سیم کارت خود را مشخص کنید بعد از پر کردن سه کادر بالا گزینه (شرایط و ظوابط رایتل را می پذیرم ) را تایید کنید. کد امنیتی را وارد کنید و سپس بر روی گزینه ورود به سامانه کلیک کنید.

 

3.  جهت پیگیری وضعیت ترابرد پذیری با مراجعه کردن به سایت رایتل در قسمت ترابرد بر روی گزینه پیگیری وضعیت ترابرد پذیری کلیک کنید. برای پیگیری 2 روش وجود با استفاده از کد پیگیری و با استفاده از کد شناسایی.

روش اول:

با استفاده از کد پیگیری : در این قسمت اولین کاری که شما باید انجام دهید وارد کردن شمار تلفن همراه خودتان است. کد پیگیری خود را در کادر دوم وارد کنید. بعد از وارد کردن شماره تلفن همره و کد پیگیری کد امنیتی را وارد کنید و بر روی گزینه جستجو کلیک کنید.در صورت فراموش کردن کد پیگیری می توانید بر روی گزینه (شماره پیگیری را فراموش کرده ام) کلیک کنید.

روش دوم :

با استفاده از کد شناسایی: در قسمت اول شماره تلفن هماه خودتان را وارد کنید. در قسمت دوم کد ملی یا کد شناسایی خود را وارد کنید در صورت صحیح بودن اطلاعات وارد شده کد امنیتی را نیز وارد کنید و بر روی گزینه تایید کلیک کنید.

4. جهت لغو ترابرد پذیری شما میتوانید به 2 روش لغو ترابرد را انجام دهید با استفاده از کد( پیگیری و با استفاده از کد شنایی) شا عزیزان جهت لغو ترابرد پذیری با وارد کردن شماره خودتان و یا با داشتن کد پیگیری یا کد ملی درخواست لغو خودتان را انجام دهید. اگر شماره پیگیری خود را فراموش کرده اید نگران نباشید می وانید بر روی لینک (شماره پیگیری را فراموش کرده ام) کلیک کنید.

5. چناچه سیم کارت خود را دریافت کرده اید و می خواهید دریافت آن را تایید کنید می توانید با وارد کردن شماره خودتان  و کد ملی این کار را انجام دهید. و بعد از وارد کردن کد امنیتی بر روی گزینه تایید کلیک کنید.

6. اگر قصد به بازگشت به رایتل را دارید با وارد کردن شماره خودتان و مشخص کردن اپراتور فرستنده و نوع سیم کارت این کار را انجام دهید. ( شرایط و ظوابط رایتل را می پذیرم) کلیک کنید و بعد از وارد کردن کد امنیتی بر روی گزینه ورود به سامانه کلیک کنید.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن