🔥 تکنولوژی 🔥

ترفند های جامع واتساپ / 25 فروردین 1400

واتساپ whatsapp یک نرم افزار پیام رسان است که بعد از فیلتر شدن تلگرام افراد بیشتری را به سمت خودش جذب کرد. اما بر خلاف تلگرام، خدمات خیلی زیادی ندارد مثل ایجاد کانال های مختلف، که بسیاری از افراد از این روش کسب کار خودشان را راه اندازی کرده اند یا حذف کردن پیام در هر زمانی که بخواهیم و …

برای بهتر کار کردن در واستاپ بهتر است کمی ترفند بلد باشیم، تا راحتر از آن استفاده کنیم.

خب!در این مقاله قصد داریم چند ترفند جالب و کاربردی را به شما عزیزان توضیح دهیم، که شاید از چشمتان پنهان مانده باشد و اینکه با امنیت بالا از واتساپ استفاده کنید.

اینترنت رایگان

 

ترفند های واتساپ

ترفند شماره 1

می خواهم در ترفند شماره یک، نحوه bold یا پر رنگ کردن و italic شکسته کردن کلمات را توضیح بدهم.

bold : برای بولد یا پررنگ کردن کلمات در واتساپ، باید در اول و آخر کلمه، دکمه ستاره را فشار دهید. به عنوان مثال: *تهران شارژ*

بولد کردن کلمات در واتساپ

همانطور که در تصویر بالا مشاهده می کنید، درست قبل و بعد از کلمه مورد نظر بدون هیچ فاصله ستاره * را قرار می دهید. بعد از انجام این مرحله مانند تصویر زیر کلمه مورد نظر پر رنگ یا bold می شود.

نتیجه بولد کردن کلمات در واتساپ

 

italic:برای ایتلیک کردن یا کج کردن کلمات در واستاپ، اول و آخر کلمه از under line استفاده می کنید. به عنوان مثال: _تهران شارژ_

شکسته کردن کلمات

وقتی مانند تصویر بالا، از under line استفاده کردید، نتیجه کار را می توانید در تصویر زیر مشاهده کنید.

شکسته کردن کلمات

با این دو ترفند ساده به راحتی می توانید حال و هوای صفحه چتتان را عوض کنید و کمی خلاق تر به نظر برسید.

ترفند شماره 2

غیر فعال کردن تیک آبی واتساپ

ترفند شماره 2 به شما یاد میدهد که چطور تیک آبی واتساپ برای شما غیر فعال شود.

یعنی وقتی پیام شخصی را می خوانید دو تیک آبی برای او زده نشود، در واقع مخاطب مورد نظر متوجه نمی شود که شما پیام را باز کرده اید.

برای انجام این ترفند باید مراحل زیر را دنبال کنید:

در قسمت تنظیمات یا setting واتساپ خود کلیک می کنید، گزینه account را باز می کنید، در قسمت privacy، گزینه read receipts را می زنید، اگر این گزینه را غیر فعال کنید، دیگر تیک آبی برای کسی که برای شما پیامی ارسال کرده زده نمی شود، به درد زمان هایی می خورد که دوست ندارید جواب پیام را بدهید، اما می خواهید پیغام را بخوانید.

اما نکته ایی که باید بدانید این است که این ترفندها هم درمان دارد و هم عوارض، آن هم این است که شما نیز نمی توانید تیک آبی را ببینید، یعنی نمی توانید متوجه شوید که پیام شما باز شده است، به عبارتی seen خورده است یا خیر؟

پیشنهاد می کنم ویدیوی آموزشی زیر را ببینید.

ترفند شماره 3

حذف کردن پیام ها در واتساپ

همانطور که می دانید، در تلگرام هر زمان که خواستید، می توانید پیام خودتان و یا حتی پیام مخاطب خود را پاک کنید، اما این سرویس در واتساپ فعال نیست، و زمان محدودی دارید، شما تنها یک ساعت فرصت دارید تا پیام خود را پاک کنید.

اما یک راه حلی وجود دارد که از چشم خیلی ها پنهان مانده است.

اولین کاری که باید انجام دهید این است که اینترنت گوشی خود را خاموش کنید.

سپس واتساپ را می بندید و کامل از صفحه خارج می شوید.

در قسمت setting یا تنظیمات تلفن همراه خود، در قسمت تنظیمات ساعت و تاریخ، ساعت خود را از حالت اتوماتیک خارج می کنید، برمیگردید به پنج دقیقه قبل از اینکه پیام را ارسال کرده اید، به عنوان مثال: پیامی را روز گذشته ارسال کردید و می خواهید امروز آن پیام پاک کنید.

شما می توانید با تغییر زمان گوشی همراه خود پیام خود را به راحتی پاک کنید، کافیست پنج دقیقه قبل از ارسال پیام، ساعت گوشی را تغییر دهید.

بعد از آنکه زمان را تغییر دادید، به صفحه چت خود می روید و روی پیام را فشار می دهید، گزینه delete را انتخاب می کنید، پس از آن گزینه delete for everyone را تیک میزنید.

در این مرحله اینترنت گوشی همراه خود را روشن کرده، و مشاهده خواهید کرد که پیامتان برای شخص مقابل پاک شده است.

بعد از انجام کار می توانید ساعت گوشی همراه خود را به حالت اتوماتیک مجددا تغییر دهید.

ترفند شماره 4

پیام رسان واتساپ این قابلیت را دارد که علاوه بر گوشی، بر روی دسکتاپ لپ تاپ یا کامپیوتر نیز متصل شود.

ابتدا نرم افزار واتساپ را در لپ تاپ یا کامپیوتر خود نصب می کنید.

سپس سه نقطه بالا سمت راست واستاپ را کلیک می کنید، گزینه whatsapp web را انتخاب می کنید

در این مرحله Qr code که از روی دسکتاپ نشان داده می شود توسط گوشی باید اسکن شود تا گوشی به حساب کاربری که در لپ تاپ یا کاپیوتر فعال شده است متصل شود.

ترفند شماره 5

تایید دو مرحله ایی واتساپ

برای امنیت بیشتر واتساپ این راه کار پیشنهاد می شود، زیرا هر شخصی نمی تواند به اطلاعات شما دسترسی پیدا کند. کاری که باید انجام دهید این است که برای واتساپ خود رمزی تعیین کنید.

با روش زیر می توانید این ترفند را به کار بگیرید.

روی سه نقطه کلیک کنید، setting یا تنظیمات را انتخاب کنید، روی گزینه account فشار دهید، two step verification را مشاهده خواهید کرد، در این مرحله از شما password یا رمز می خواهد، رمز چهار رقمی برای خودتان انتخاب می کنید،  بعد از آن مجددا همان رمز را وارد کنید.

سپس باید ایمیل خود را وارد نمایید، که اگر رمز خود را فراموش کردید از طریق ایمیل پیگیری لازم را انجام دهیم و بازیابی کنید.

ویدیو آموزشی تایید دو مرحله ایی واتساپ 

 

ترفند شماره 6

قطعا برای شما نیز پیش آمده است که گروهی را در واتساپ تشکیل داده ایید، پس از انتشار پیام و خواندن آن نمی توانید متوجه شوید که چه کسی پیام شما را در گروه خوانده است و چه کسی هنوز پیام شما را ندیده است.

برای انجام این کار باید پس از ارسال پیام در گروه، انگشتتان را روی پیام نگه دارید، سپس روی سه نقطه ایی که در بالا صفحه چت واتساپ قرار گرفته است کلیک کنید و گزینه info را انتخاب کنید، در این صورت می توانید ببینید که توسط چه شخصی خوانده شده است و چه کسی هنوز پیام را ندیده است در قسمت …read by برایشما قابل نمایش خواهد شد.

خواندن پیام های حذف شده در واتساپ

بار ها برای ما پیش آمده است که بعد از شنیدن صدای ناتیفیکیشن گوشی و چک کردن تلگرام یا واتساپ، متوجه می شویم که مخاطب مورد نظر پیغام خود را حذف کرده است.

در واتساپ، پیغام حذف را می بینیم و متوجه می شویم که حذف شده است.

اما در تلگرام پیامی دیده نمی شود، که پیامی حذف شده است، اما شما مطمئنید که پیغامی برای شما ارسال و سپس حذف شده است.

حتی شما می توانید در پیام رسان های مختلف، پیام های دریافتی را بخوانید اما seen نخورد!

نصب اپلیکیشن notisave

بار ها برای همه ما پیش می آید که صدای ناتیفیکشن گوشی همراه خود را می شنویم و پس از چک کردن متوجه می شویم پیامی ارسال شده سپس حذف شده است.

در واتساپ می توانیم ببینم که شخص پس از ارسال پیام، آن را حذف یا delete کرده است اما در تلگرام و اینستاگرام نمی توانیم متوجه شویم که شخص پیامش را حذف کرده یا unsend نموده است.

اگر شما از پیام رسان های مختلفی چون تلگرام، واتساپ و اینستاگرام استفاده می کنید و گوشی همراه شما اندرویدی است، می توانید از این نرم افزار استفاده کنید.

بعد از نصب این برنامه شما می توانید در هر نرم افزار پیام رسانی فعالیت کنید بدون اینکه شخص مقابل متوجه شود که پیامش را خوانده ایید، همچنین می توانید پیام های پاک شده را نیز بخوانید.

 

 

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن