🔥 تکنولوژی 🔥

ماسک جدید به بازار آمد ، ماسک شفاف صورت / 25 فروردین 1400

 اگر قرار بر این باشد که ماسک ها در زندگی ما ماندگار شود می بایست مشکلات ارتباطی روزمره ما را که به دلیل استفاده از ماسک به وجود آمده حل کند.

face mask

با ادامه بیماری همه گیر ویروس کرونا (coronavirus)، مشخص می شود که حداقل برای آینده ای قابل پیش بینی، ماسک ها در اینجا باقی خواهد ماند.

اینترنت رایگان

این ماسک ها در وسایل حمل و نقل عمومی اجباری هستند، در مغازه ها اجباری هستند.

اما از آنجا که همه ی ما می دانیم که ماسک ها به عنوان بخش مهم و تاثیرگزار در جلوگیری از گسترش ویروس کرونا هستند، اما مخفی شدن بخشی از صورت ما تأثیر مخربی بر نحوه ارتباط برخی از ما با یکدیگر دارد.

در نظر داشته باشید خریداری ناشنوا باشد و وارد فروشگاه شود، فروشنده از او می پرسد که آیا یک کیف می خواهد یا نه؟ قطعا فروشنده اذیت می شود زیرا او چیزی را که گفته است را نشنیده است. “ناشنوا اگر نتواند صدای کسی را بشنود یا درک کند، بنابراین سعی خواهد کرد لب را بخواند، پس فروشندگان به دلیل درخواست زیاد شخص ناشنوا برای تکرار حرفشان اذیت و عصبانی می شوند و این موضوع هم برای شخص ناشنوا بسیار تلخ و ناراحت کننده می باشد و هم برای فروشنده امری خسته کننده و آزار دهنده است.به طور مثال برای 12 میلیون نفر در انگلستان که ناشنوا هستند و یا کم شنوا هستند این امر آزار دهنده ایی می باشد، زیرا زبان اشاره انگلیس (BSL)  از الگوهای لب و حالت های صورت برای نشان دادن برخی کلمات استفاده می کنند.

 ماسک هایی که لب ها را می پوشاند باعث ضعف در ارتباطات می شود

تحقیقات انجام شده در گذشته ثابت کرده است که ما از قسمت های مختلفی از چهره خود برای انتقال احساسات خاص استفاده می کنیم. تنها با نگاه کردن به چشم ها قادر به دیدن احساسات نیستیم.

با توجه به این موضوع، جامعه تولید کنندگان و شرکت ها در حال یافتن راه حل های منحصر به فرد برای حل این مشکلات ارتباطی هستند که در حال حاضر ماسک ها ایجاد کرده اند.

برمی گردیم به ماه ژوئن، (game designer) طراح بازی Tyler Glaiel یک ماسک  با یک صفحه فعال کننده صدا ایجاد کرد که وقتی شخص صحبت می کند روشن شود، 16 چراغ LED به لبخند تبدیل می شود.

 

استارتاپ ژاپنی Donut Robotics یک ماسک صورت هوشمند ساخته است که می تواند مکالمات را ضبط کند، تماس برقرار کند و ژاپنی را به هشت زبان مختلف ترجمه کند که کافیست با استفاده از بلوتوث به تلفن همراه یا تبلت متصل شود.

مهمتر از همه، برای اهداف ارتباطی این ماسک ساخته شده است، این ماسک Donut Robotics می تواند صدای شخص پوشنده را تقویت کند و این به افراد کمک می کند تا از طریق ماسک آنچه را که می گویند درک کنند.

 

مایکل استون، عضو پژوهش ارشد شنوایی شناسی در دانشگاه منچستر، می گوید: همه ماسک ها میزان فراوانی سیگنال گفتار را تغییر می دهند، بدین معنی که هر فرد در انگلستان از ارتباطات تخریب شده رنج می برد.

به شخصه متوجه شده ام که وقتی مردم ماسک می پوشند، درک آنچه می گویند بسیار سخت است.

Gwyneth Doherty-Sneddon، رئیس دانشکده روانشناسی دانشگاه نیوکاسل اضافه می کند. “اگر در جایی هستیم که به خصوص پر سروصدا است، هنگام صحبت کردن روی لبها متمرکز خواهیم شد. این واقعاً توانایی ما را در درک گفتار به میزان قابل توجهی افزایش می دهد.”

تعدادی از شرکت ها در حال حاضر روی ماسک های شفاف صورت کار می کنند، کلیو Cliu که در ایتالیا مستقر است، ماسکی را ساخته است که دارای یک صفحه شفاف در ناحیه دهان است. بعد از آن Leaf Mask وجود دارد که توسط دستگاههای پزشکی Redcliffe در میشیگان طراحی شده است، ادعا می کند اولین ماسک صورت شفاف مورد تأیید FDA در جهان است.

leaf mask

علاوه بر این به مردم امکان برقراری ارتباط راحت تر را می دهد، به نظر می رسد که این ماسک دارای یک سری از ویژگی های کشتار کوویدCovid است. سه نوع Leaf Mask وجود دارد که عبارتند از Leaf Hepa ، Leaf UV و Leaf Pro

همه آنها شامل فیلتر N99 + HEPA هستند که در ناحیه چانه قرار دارند و یک پوشش دائمی ضد مه در قسمت داخلی ماسک وجود دارد.

مدل های UV و Pro با نور UVC ساخته شده اند که این شرکت ادعا می کند که می تواند پاتوژن ها را در سطح DNA از بین ببرد. این ماسک ها از یک ماده سیلیکونی نرم ساخته شده اند.

Leaf Pro دو ویژگی را به ماسک اضافه می کند. یکی تهویه فعال است و دیگری این است که یکی از فن ها جریان هوای فعال را از بیرون به داخل ماسک ایجاد می کند.

درنهایت ، آنچه این نوآوری ها برجسته می کنند این است که انسان ها به چه سرعت می توانند با ایده های جدید طبیعی سازگار شوند. دوتی- اسدنون  Doherty-Sneddon فکر می کند: “ما در سازگاری خوب هستیم.” “این مدل ها و نسخه های مختلف ماسک صورت، نمونه ای از چگونگی سازگاری انسان با هر موقعیتی است که به آن وارد می شود.”

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن